Spotkania i Webinary

Wydarzenia

Poniżej znajdziesz listę różnych wydarzeń – spotkań, szkoleń, wykładów, seminariów oraz warsztatów w których możesz uczestniczyć. Są to zarówno wydarzenia stacjonarne jak i organizowane online, darmowe jak i płatne. Część z nich ma charakter cykliczny.

 

Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Miażdżyca – profilaktyka, objawy, dietoterapia – webinar

11 kwietnia | 20:00 - 21:00

Często wydaje nam się, że zawał przydarza się ludziom starym, ale statystyki wskazują, że 50% zgonów z jego powodu dotyczy osób w wieku produkcyjnym – zaznaczył kardiolog. (…) Do zawału dochodzi przeważnie wówczas, gdy blaszka miażdżycowa pęknie i oderwie się od ścianki naczynia wieńcowego, a następnie zaczopuje je, hamując dopływ krwi do serca. W wyniku przedłużającego się niedokrwienia fragment mięśnia sercowego obumiera. Miażdżyca tętnic jest najczęstszą przyczyną zawału.

Źródło: www.esculap.com – „80% zgonów z powodu zawału serca można zapobiec”

Prowadzący

Dietetyk mgr Magdalena Kornackamgr Magdalena Kornacka – Absolwentka Wyższej Szkoły Nauk Społecznych w Lublinie na kierunku Dietetyka oraz Uniwersytetu Jagiellońskiego na Wydziale Lekarskim, kierunek Żywienie Kliniczne. Zawodowo związana jest z Krapkowickim Centrum Zdrowia, gdzie kieruje Poradnią Chorób Metabolicznych i Bariatrii.

Dodatkowo współpracuje z Laboratorium TEST DNA w Katowicach w zakresie diagnostyki celiakii u dzieci i dorosłych jako konsultantka i ekspert w zakresie opiniowania i komentowania danego zagadnienia. Partnerka laboratorium Lifeline Diag i konsultantka wyniku analizy pierwiastkowej włosa EHA. W latach 2016-2017 była koordynatorem Szwajcarskiego Programu Odchudzającego przy w współpracy z Instytutem Żywności i Żywienia w Warszawie. Uczestniczka wielu konferencji i szkoleń.

Celem jej pracy jest przede wszystkim pomoc. Pomoc tym wszystkim, którym stan zdrowia utrudnia codzienne funkcjonowanie, nie pozwala na realizację planów czy spełnienie marzeń. Uważa, że nie sposób cieszyć się zdrowym ciałem bez szeroko rozumianej zewnętrznej i wewnętrznej harmonii.

 

Szczegóły

Data:
11 kwietnia
Czas:
20:00 - 21:00
Strona internetowa:
http://bit.ly/LifelineDiagWebinar

Organizator

Lifeline Diag
Close Menu
×