fbpx
Zaznacz stronę
OptiArtroflex - Zdrowie, sprawność i regeneracja stawów

OptiArtroflex

Zdrowie, sprawność i regeneracja stawów

U osób aktywnych fizycznie, m.in. sportowców, często może występować ból stawów. Może być on spowodowany małą ilością płynu maziowego, który zmniejsza tarcie w trakcie poruszania się lub stanami zapalnymi. Problemy ze stawami dotykają także osoby mało aktywne, starsze i cierpiące na przewlekłe schorzenia. W wielu sytuacjach dochodzi również do uszkodzenia powierzchni stawowych.

OptiArtroflex to suplement wspomagający pracę stawów i regenerujący ich powierzchnie, który w swoim składzie zawiera szereg organicznych związków i ekstraktów, wspomagających kondycję całego układu ruchu. OptiArtroflex wzmacnia chrząstkę stawową oraz działa przeciwzapalnie i przeciwbólowo. Pozwala również uzupełnić niedobory witamin i substancji odpowiadających za ich dobre funkcjonowanie. Suplement jest zalecany przede wszystkim osobom narażonym na urazy i obciążenia stawów ze względu na rodzaj pracy lub uprawiany sport.

Aby cieszyć się sprawnym układem ruchu i zdrowymi stawami, dbaj o zróżnicowaną dietę i odpowiednie nawodnienie organizmu, dostosowane do twojej masy i stylu życia, jak również zapewnij sobie codzienną porcję aktywności fizycznej. Z kolei w przypadku bardzo intensywnego ruchu i obciążeń warto zadbać o dodatkowe wsparcie dla stawów, na przykład w postaci suplementów takich jak OptiArtroflex.

Dawkowanie

Zalecane przyjmowanie: 30 ml (3 łyżki stołowe) dziennie
Opakowanie: 1000 ml, szklana butelka

Cena: 199,99 zł

Składając zamówienie w firmowym sklepie internetowym możesz dołączyć do Klubu NaturDay, by korzystać z dodatkowych benefitów podczas zakupów oraz z Programu Partnerskiego.

Dla Twojej wygody system w sklepie zaproponuje / podpowie podczas składania zamówienia najlepsze rozwiązanie.

Ekstrakty zawarte w OptiArtroflex

Opti Artis® – To zastrzeżona formuła z owoców mangostanu właściwego (Garcinia mangostana) i kwiatów wiązówki błotnej. Wspomaga prawidłowe funkcjonowanie stawów, pomaga zwiększyć ich elastyczność oraz pomaga wzmocnić chrząstkę stawową.

Zawartość składników w porcji dziennej: 350 mg

Chondroityna – To organiczny związek chemiczny, który jest ważnym komponentem tkanki chrzęstnej. Chondroityna zapobiega postępowi choroby strukturalnej przy osteoporozie stawów kolanowych i zmianom kostno-stawowym, jak również wspomaga regenerację samej chrząstki.

Zawartość składników w porcji dziennej: 325 mg

Ekstrakt z ziela Boswellii (Boswellia serrata) 10:1 – Jego stosowanie jest wskazane przy stanach zapalnych chrząstki stawowej ponieważ hamuje degradację glikozaminoglikanów, co zapobiega jej niszczeniu. Ekstrakt z tej rośliny wzmacnia stawy i wspiera kondycję układu ruchu, działa przeciwbólowo i kojąco.

Zawartość składników w porcji dziennej: 185 mg

Kolagen rybi (morski) – Uzupełnia dietę w łatwo przyswajalne białko kolagenowe, które jest podstawowym budulcem stawów i odpowiada za ich rozciągliwość. Kolagen wspomaga utrzymanie właściwego stanu tkanki łącznej, dodatkowo korzystnie wpływa na stan skóry, włosów i paznokci.

Zawartość składników w porcji dziennej: 180 mg

Glukozamina – Glukozamina to naturalny składnik substancji międzykomórkowej. Jej niedobory objawiają się gorszą sprawnością stawów i chrząstek. Łagodzi ból spowodowany zwyrodnieniami.

 

Zawartość składników w porcji dziennej: 180 mg

Ekstrakt z kwiatów wiązówki błotnej (Filipendula almaria L.) 10:1 –  Własności lecznicze wiązówki błotnej poznano już w średniowieczu. Zawiera witaminy, między innymi B, C i E oraz sole mineralne, działa ściągająco, łagodzi stany zapalne i ból.

Zawartość składników w porcji dziennej: 160 mg

Ekstrakt z dzikiej róży (Rosa canina L.) 28:1, w tym witamina C –  Zwiększa elastyczność stawów i wspiera ich prawidłowe funkcjonowanie, co zostało udowodnione w badaniach klinicznych. Witamina C jest nie tylko silnym przeciwutleniaczem, opóźniającym procesy starzenia, ale jest konieczna do prawidłowego przebiegu procesu odbudowywania kolagenu, wpływającego na stan stawów.

Zawartość składników w porcji dziennej: 107 mg, w tym:
Witamina C: 80 mg

Kwas hialuronowy – Jest jednym ze składników płynu stawowego, który odpowiada za utrzymanie odpowiedniego poziomu nawilżania struktur stawowych. Jest to substancja wiążąca wodę w organizmie, a odpowiednie nawodnienie jest konieczne do jego prawidłowego funkcjonowania.

Zawartość składników w porcji dziennej: 80 mg

Ekstrakt korzenia imbiru (Zingiber officinale Rosc.) 10:1 –  Regeneruje stawy, działa przeciwzapalnie i przeciwutleniająco, pomaga w regeneracji powierzchni stawowych i dzięki właściwościom rozgrzewającym łagodzi ból.

Zawartość składników w porcji dziennej: 50 mg