Akuna - poznaj naszą firmę

Akuna - logo

Akuna to międzynarodowa firma, której główna siedziba znajduje się z Kanadzie. Firma istnieje na rynku od 1999 roku. Akuna dzięki swojej misji przyczynia się do znacznej poprawy świadomości Polaków w kwestii konieczności suplementacji i dbania o zdrowie. W tym okresie deklaracje członkowskie podpisało z nami ponad 200.000 ludzi.

Nasz flagowy produkt – ALVEO – zakupiony został w ilości ponad 6.000.000 sztuk. Akuna zarówno za swoją organizację, jak i produkty, odznaczona została licznymi certyfikatami i odznaczeniami.

MISJA

Zapraszając nowych ludzi do naszej globalnej społeczności sprawiamy,
że nieprzerwanie rośnie jakość życia każdego z nas.

Z realizacją naszej misji utożsamia się wiele znanych osób :

  • Dorota Stalińska- aktorka
  • Jan Sarna – Dyrektor Generalny Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii
  • lek. med. Michał Mularczyk – kardiochirurg interwencyjny i dietetyk
  • Łukasz Nowak – chodziarz, olimpijczyk
  • Apoloniusz Tajner – Prezes Polskiego Związku Narciarskiego
  • Katarzyna Dowbor – prezenterka

Rada Naukowa Akuna

W skład Rady Naukowej wchodzą czołowi eksperci z dziedziny medycyny konwencjonalnej i naturalnej. Rada Naukowa tworzy i weryfikuje receptury nowych, skutecznych preparatów, które powodują poprawę stanu zdrowia i jakości życia.

Sohrab Khoshbin, A.M.D., Ph.D., M.Sc., D.Hom., D.Acu., C.H.T.

Sohrab Khoshbin

Sporządził recepturę ALVEO. Jest jedną z najważniejszych osób w Radzie Naukowej. Ma tytuły doktorskie w dziedzinie odżywiania, medycyny chińskiej, herbologii i homeopatii. Jest założycielem Kanadyjskiej Wyższej Szkoły Zdrowia Holistycznego (The Canadian College of Holistic Health) w Toronto. Prowadzi wykłady na Uniwersytecie York w Toronto, jest autorem książki „100 cudownych roślin leczniczych” (100 Magie Herbs) oraz częstym gościem programów radiowych. W ostatnich dziesięcioleciach wykorzystał bezpośrednio w swej praktyce klinicznej innowacyjną uzupełniającą terapię ziołową i odżywczą. Swoje życie zawodowe poświecił badaniom, dzięki którym stworzył procesy służące produkcji naturalnych artykułów leczniczych, które zajmują jedną z czołowych pozycji na rynku międzynarodowym.

Dr Jaromír Bertlík, N.D.

Jaromír Bertlík

Urodził się w Republice Czeskiej. Jest absolwentem wydziału medycyny tamtejszego Uniwersytetu Palackiego. Przed emigracją do Kanady w roku 1985, pracował jako członek zespołu pogotowia ratunkowego w Miejskim Szpitalu w Moście. Następnie pracował jako lekarz na oddziale ginekologiczno – położniczym szpitala w Teplicach.

Od początku swego pobytu w Kanadzie dr Bertlik poświęcał się różnym dziedzinom medycyny. Pracował w pracowni EEG, był także asystentem badawczym w Sunnybrook Medical Centre. W tym okresie współpracował z dr. A J. Lewisem. Przez kilka lat pracował wspólnie z dr. John D. E. Barksem w zespole zajmującym się badaniem noworodków w kanadyjskim Sick Childrens Hospital. Pod koniec lat 80 ukończył studia w Instytucie Medycyny Naturalnej (College of Naturopathic Medicine) w Toronto, uzyskując tytuł doktora medycyny naturalnej (Doctor of Naturopathy).

Jest przewodniczącym Rady Naukowej firmy AKUNA. Obecnie prowadzi prywatną praktykę w dziedzinie medycyny naturalnej w swej klinice Pinewood Natural Health Centre niedaleko Toronto, w Kanadzie. Poświęca się badaniom nad leczeniem nowotworów, bólu i dolegliwości chronicznych. Jest również aktywnym doradcą w dziedzinie odżywiania i zdrowego stylu życia. Równocześnie jest ekspertem w dziedzinie medycyny biologicznej, homotoksykologii, tradycyjnej medycyny chińskiej i ziołowej. Oprócz tego prowadzi wykłady w kanadyjskim Instytucie Medycyny Naturalnej (College of Naturopathic Medicine).

Inż. Michal Kažmirský

Inż. Michal Kažmirský

Pełni w firmie Akuna funkcję Research & Develepment Laboratory Manager (Kierownik Laboratorium Badań i Rozwoju). Bierze udział w badaniu nowych produktów. Koordynuje prace w chemicznym i biologicznym laboratorium, gdzie prowadzone są analizy próbek gotowych produktów i użytych składników w celu zapewnienia wymaganej jakości produktu. Oprócz tego bada i stosuje analityczne metody do określenia aktywnych składników w używanych roślinnych ekstraktach oraz do kontroli środowiskowej w celu wykrycia możliwych niepożądanych domieszek, jakimi są np. pestycydy i kancerogeny.

Michal Kažmirský studiował na Wydziale Chemicznym i Spożywczym Uniwersytetu w Pardubicich. Pracował w zakresie spożywczych i organicznych technologii, a przed wejściem do spółki Akuna 12 lat pracował jako ekspert chemik Wydziału Nauk Przyrodoznawczych Instytutu Kryminalistyki i Ekspertyz. W roku 2003 uzyskał tytuł EUR ING (European Engineer) w Biochemical and Food Engineering.